Setelah selesainya Jerayawara Anugerah Hijau, Penyerahan dan Penilaian Kertas Kerja Anugerah Hijau bagi kedua-dua kategori iaitu, Aktif Sepenuhnya dan Sememangnya Kreatif, kini 16 buah sekolah telah terpilih sebagai finalis Pertandingan Anugerah Hijau 2019! Tahniah!

Sehubungan dengan ini, kesemua finalis diwajibkan untuk menyertai Bengkel Finalis Anugerah Hijau 2019 yang akan dianjurkan oleh pihak EcoKnights dan disokong oleh River of Life (ROL) yang akan bermula pada 26hb Julai (Jumaat) sehingga 28hb Julai 2019 (Ahad), bertempat di The Jungle Lodge Alang Sedayu, Gombak 53100, Selangor, yang ditaja sepenuhnya oleh pihak EcoKnights dan River of Life (ROL). Para finalis Anugerah Hijau 2019 berpeluang memenangi hadiah utama sebanyak RM5,000.00 bagi Aktif Sepenuhnya kategori dan RM3,000.00 bagi Sememangnya Kreatif kategori.

Berikut adalah senarai nama sekolah yang terpilih sebagai finalis:

FINALIS BAGI KATEGORI AKTIF SEPENUHNYA (TIDAK MENGIKUT TURUTAN)

#NAMA SEKOLAHNAMA CIKGUNAMA PELAJAR
1.SMK TAMAN KOSASULHUSNA BINTI CHE NONG
  • MUHAMMAD AMSYAR BIN ZAHALAN
  • MUHAMMAD ZIKRI BIN C.BAHARUDIN
  • MUHAMMAD HAFFIEZ BIN DAUD
  • MUHAMMAD DANIEL HAKIM BIN MUHAMMAD RAFIZ
2.SMK SHAH ALAMTUZIAH BINTI TELIMIK
  • SAMITHA A/P SABABATHY
  • SITI AISHAH BINTI ISZAINI
  • NUREENA DANIA BINTI NAZRI AZAM
  • SARAH AINUN NISA BINTI MOHAMAD HASNI
3. SMK SERI AMPANGWAN AZHANI BINTI WAN ABDULLAH
  • FAKHRI SYAUQY BIN NOR AZMI
  • MUHAMMAD HAIQAL BIN ZAKARIA
  • AHMAD SHOFI KUMAENI BIN ABDUL MUNIF
  • HAFIZUL HAKIM BIN MUHD DANIEL
4.SMK DATO AHMAD RAZALINAZIHAH BINTI IDRIS
  • NUR AISHAH BINTI RAZMEIN
  • RAUDHAH BINTI RIDZUAN
  • NURUL ASYIQIN BINTI ABDUL AZIZ
  • MUHAMMAD FARIDUDDIN BIN BAHARIM
5.SMK DARUL EHSANAYADURAI A/L LETCHUMANAN
  • NUR ADZELIN IZZATI BINTI ISMAIL
  • NURUL SYAFIQAH BINTI ARIFFIN
  • UTHAYALAXMI A/P NEDUMARAN
  • IKHWAN AIKAL BIN SULAIMAN
6.SM SAINS ALAM SHAHHAJAH TUAN NORMA BINTI TUAN YAACOB
  • AHMAD SYAHRUL AZIM BIN AHMAD AZMI
  • MUHAMMAD ADLI IKHWAN BIN ALI
  • MUHAMMAD HAZIM BIN MOHD NOOR
  • SHAHRUL AZMEER BIN SUHAIMI
7.SMK KEPONGLIZA BINTI ALI
  • ALVIS ANG KIM LEE
  • GUGAN A/L MANIMARAN
  • NURUL HIDAYAH BINTI YAHAYA
  • FIRZANAHTUL HUDA BINTI ISHADY
8.SMK AMINUDDIN BAKIMARDIAH BINTI AB LATIFF
  • SHIVANAYSAN GOPINATHAN
  • TIHANY BINTI MOHD SOFIAN
  • MUHAMMAD DANISH ADAM BIN JEFF AFFANDIE
  • SHAFII MUHAMMAD BIN ZULKIFLI

FINALIS BAGI KATEGORI SEMEMANGNYA KREATIF (TIDAK MENGIKUT TURUTAN)

#NAMA SEKOLAHNAMA CIKGUNAMA PELAJAR
1.SMK SUNGAI BESIANA AZIRA BT AHAMAD
  • AIMANNUDIN BIN ALIAUDIN
  • MUHAMMAD AMRI AMIRUDIN BIN ILHAM
2.SMK SUNGAI BESINASHIMAH BINTI A. RAHAMAN
  • AMIR SAIFUDDIN BIN SUKRI
  • MUHAMMAD DANIEL HAKIM BIN DAHALAN
3.SMK SHAH ALAMTUZIAH BINTI TELIMIK
  • MUHAMMAD IDRIS HARIS BIN AHMAD RITAUDIN
  • AHMAD IQMAL HAKIMI BIN AZROL
4.SMK SHAH ALAMTUZIAH BINTI TELIMIK
  • FUTRA ADAM BIN FUTRA MARFAZ
  • SARAH AINUN NISA BINTI MOHAMAD HASNI
5.SMK DATO’ ONNAKMAHARYANI BINTI ABU JAMIL
  • NUR PUTRI HAZIQAH BINTI MOHD HOOD
  • NURUL ASHILAH BINTI MASRO
6.SM SAINS ALAM SHAHHAJAH TUAN NORMA BINTI TUAN YAACOB
  • ARIS GHAZI HAIDHAR BIN ARIS FAZIL
  • MUHAMMAD DANIAL BIN MOHD HANAFI
7.SMK DARUL EHSANASMIDAR BT ABU BAKAR
  • MUHAMMAD FIRDAUS BIN NOH
  • NUR NATASHA BT AMIRYAZIZ
8.SMK AMINUDDIN BAKIMARDIAH BINTI AB LATIFF
  • HELEN CHEW
  • YASMIN FARHANA BINTI REDZUAN D’SILVA

 

Senarai finalis diatas akan diberikan surat jemputan untuk menyertai Bengkel Finalis Anugerah Hijau 2019 melalui emel. Bagi sekolah yang tidak terpilih, kami ingin mengucapkan ribuan terima kasih atas usaha dan minat pihak sekolah untuk menyertai pertandingan ini. Kami mengalukan penyertaan Tuan/Puan pada masa akan datang.

Sekiranya terdapat sebarang pertanyaan mahupun Tuan/Puan ingin mengesahkan kedatangan pihak sekolah ke Bengkel Finalis Anugerah Hijau 2019, sila hubugi Penyelaras Program kami, En. Emirul Redzuan atau Cik Low Yee Ting di info@ecoknights.org.my atau di talian +603-7731 8361.

Tahniah sekali lagi diucapkan kerana berjaya menjadi FINALIS ANUGERAH HIJAU 2019!