Setelah selesainya proses Pelancaran Program, Kembara Anugerah Hijau dan Penyerahan Kertas Kerja Pertandingan Anugerah Hijau, kini 8 buah sekolah telah terpilih sebagai finalis Pertandingan Anugerah Hijau 2018! Tahniah!

Sehubungan dengan ini, kesemua finalis diwajibkan untuk menghadiri Bengkel Finalis Anugerah Hijau 2018 yang akan dianjurkan oleh pihak EcoKnights yang akan bermula pada 29 Jun sehingga 1 Julai 2018, bertempat di Nur Laman Bestari Eco Resort, Batu Caves, Selangor Darul Ehsan, yang ditaja sepenuhnya oleh pihak EcoKnights, dan para finalis akan diberikan RM500 micro-grant bagi memulakan projek yang telah dicadangkan oleh para finalis. Pare finalis Anugerah Hijau 2018 berpeluang memenangi ganjaran sebanyak RM5,000!

Kini bermulalah cabaran sebenar.

Tahniah sekali lagi diucapkan kerana berjaya menjadi FINALIS ANUGERAH HIJAU 2018!

LAMPIRAN 1 – SENARAI NAMA DAN SEKOLAH FINALIS

 

Finalis Anugerah Hijau 2018 (Secara rawak)

No.NamaSekolah
1
  • DANIAL HAKIM BIN ROFAI’AI
  • THURSHINI A/P NYANACHENDRAM
  • IZNI ALIAA BT MOHD KHAIRI
  • MANJUSHREE A/P Y. MAHANDRAN
Sekolah Menengah Kebangsaan Darul Ehsan
2
  • LIM HENG CHEW
  • MUHD NOOR FIRDAUS B NOORHAMIZI
  • NOFI RIAN HIDAYAH
  • NUR ALIAH FARZANA
Sekolah Menengah Kebangsaan Seri Sentosa
3
  • AHMAD BENJAMIN BIN SHAHRUL HISHAM
  • KIRUPASEHSAN A/L PANNIR SELVAM
  • MUHAMMAD FARIS JALALULLAIL BIN MOHD ISWANDI
  • WONG KAH WANG
Victoria Institution
4
  • NUR ADILAH BINTI ABDUL MUTALIB
  • NUR AZWANIE AMIERA BINTI ABDULLAH
  • SITI NUR AZZALIZA AZMIZA BINTI AZIM
  • MUSYAFFA AFIQA BINTI MOHAMMAD
Sekolah Menengah Kebangsaan Dato Onn
5
  • MUHAMMAD HOLIL
  • MUHAMMAD SYAHMI AIMAN BIN MOHD FARIZ
  • MUHAMMAD CAIREL IMRAN B. SHAHRUL ISMANIZAM
  • MUHAMMAD WAFIQ BIN HAZWA
Sekolah Menengah Kebangsaan Seri Ampang
6
  • ZUL AKMAL BIN ZULKIFILI
  • MOHAMAD IRFAN DANIAL BIN ABDUL AZIZ
  • MUHAMMAD DANIAL FAISAL BIN ABDUL HALIM
  • MUHAMMAD IKRAM BIN NORDIN
Sekolah Menengah Sains Selangor
7
  • MUHAMMAD IRFAN BIN MOHAMMAD NIZAR
  • MUHAMMAD AZWA DANIAL BIN NORZLEE
  • MOHAMED KHAIRUL AMIR BIN MOHAMED REDZWAN
  • MOHAMMAD IDHAM MURSHID BIN FAHARUL AZMAN
Sekolah Menengah Sains Alam Shah
8
  • YAP YU TING
  • AKHLUS SOLEH BIN SOLIKHAN
  • ALOYSIUS CHONG LEK KEN
  • NURKASIH ABADI BT. MOHD FAKARUDDIN
Sekolah Menengah Kebangsaan Datok Lokman